Karawaning

Obecnie w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu zrzeszonych jest ponad 200 kempingów. Znakomita większość z nich to obiekty czynne tylko w sezonie letnim. Około 20% polskich campingów jest czynnych przez cały rok. Kempingi w Polsce położone są terenie całego kraju. Zwolennicy wypoczynku nad wodą mają do wyboru kempingi nad morzem albo nad jeziorami i rzekami. Kempingi znajdują się również na terenach górskich i podgórskich, w dużych miastach, na terenach leśnych i przy granicy. Ponad 30% kempingów oferuje turystom noclegi w stałej bazie noclegowej, to jest w domkach turystycznych, w pokojach gościnnych, w hotelach, motelach i schroniskach. /źródło: www.polska.travel

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kemping Osetno z obsługą w języku holenderskim

Kempingi w Polsce

Campery o wadze powyżej 3,5 tony są objęte poborem opłat drogowych za pomocą systemu viaTOLL. Umożliwiają to niewielkie przekaźniki viaBOX.

viabox + pudelko

Pełną informację na ten temat można uzyskać na stronie viaToll

Wykaz Punktów Obsługi Klienta, gdzie mozna nabyć viaBOX: Punkty Obsługi Klienta

via_toll_dla_camperów

Opłata zależy od tzw. normy czystości spalin danego samochodu. Dla tych „najczystszych” (spełniających normę Euro 5) wyniosą za kilometr: autostrady lub drogi ekspresowej – 20 groszy, drogi krajowej – 16 groszy. Szczegóły oraz lista płatnych dróg znajdują się na portalu polskicaravanning.pl.

rg

Będziemy wdzięczni za Państwa opinie na temat turystyki karawaningowej w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.