Jeśli chodzi o komunikację lotniczą na terenie Polski, stała się ona w ostatnim czasie bardzo konkurencyjna w stosunku do transportu kolejowego i autobusowego, i to nie tylko ze względu na czas podróży. Konkurencyjne są ceny, poza tym w ostatnim czasie zostało wybudowanych kilka lotnisk lokalnych, dzięki czemu sieć lotnisk w Polsce bardzo się zagęściła.
Lotnisko Warszawa-Okęcie, Terminal 2
Główni polscy przewoźnicy pasażerscy
Polskie Linie Lotnicze LOT (rok zał. 1929) – polski przewoźnik narodowy, udziałowiec spółki EuroLOT, obsługuje głównie linie międzynarodowe, ale także krajowe (Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Rzeszów, Wrocław)
Lotniska
Polskie lotniska reprezentują poziom europejski. Nowe terminale są halami trzeciej generacji, budowane w formie modułów, tak aby w razie potrzeby można je było łatwo rozbudować. Rozbudowane i unowocześnione są także starsze lotniska – Warszawa-Okęcie czy Gdańsk-Rębiechowo.
Lotnisko we Wrocławiu
Wykaz lotnisk:
Lotniska lokalne
Można korzystać z lotnisk należących do aeroklubów. Są to lotniska dostępne dla pasjonatów sportów samolotowych, oraz dla prywatnych właścicieli samolotów.
ren
źródła: strony przewoźników, staypoland.com, gov.pl, polska.travel/pl, wyborcza.pl