Podróż samolotem

Jeśli chodzi o komunikację lotniczą na terenie Polski, stała się ona w ostatnim czasie bardzo konkurencyjna w stosunku do transportu kolejowego i autobusowego, i to nie tylko ze względu na czas podróży. Konkurencyjne są ceny, poza tym w ostatnim czasie zostało wybudowanych kilka lotnisk lokalnych, dzięki czemu sieć lotnisk w Polsce bardzo się zagęściła.

 Lotnisko Warszawa-Okęcie, Terminal 2

Główni polscy przewoźnicy pasażerscy

Polskie Linie Lotnicze LOT (rok zał. 1929) – polski przewoźnik narodowy, udziałowiec spółki EuroLOT, obsługuje głównie linie międzynarodowe, ale także krajowe (Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Rzeszów, Wrocław)

Lotniska

Polskie lotniska reprezentują poziom europejski. Nowe terminale są halami trzeciej generacji, budowane w formie modułów, tak aby w razie potrzeby można je było łatwo rozbudować. Rozbudowane i unowocześnione są także starsze lotniska – Warszawa-Okęcie czy Gdańsk-Rębiechowo.

 Lotnisko we Wrocławiu

Wykaz lotnisk:

Lotniska lokalne

Można korzystać z lotnisk należących do aeroklubów. Są to lotniska dostępne dla pasjonatów sportów samolotowych, oraz dla prywatnych właścicieli samolotów.

ren

źródła: strony przewoźników, staypoland.com, gov.pl, polska.travel/plwyborcza.pl  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.